TRADICINIS
MERGVAKARIS
Bityno KUPA valdose

Be pašalinių žvilgsnių, be triukšmo, be skubėjimo. Didingai, kaip pateka saulė. Ramiai, kaip vandenis neša upė. Taip išteka mergina, o ją dūminėje pirtyje nupraususios, žuvelių šukom sušukavusios, dainom išaukštinusios ir gėlių vainiku karūnavusios iš savo būrio išlydi sesės ir draugės. Jaukus, nuoširdus ir ypatingas – toks yra tradicinis lietuviškas mergvakaris, švenčiamas laikantis gražiausių mūsų protėvių papročių nuošaliame gamtos kampelyje, bityno KUPA valdose.

Atvykusios ir įsikūrusios, Laimos pėdelėm seksite iki senovinės dūminės pirties, kur po karšto garo, švelnių augalų ir natūralaus medaus procedūrų atsipalaiduosite po kasdienių rūpesčių. Čia jaunamartė periama ypatinga trijų augalų vanta. Po pirties, bityno KUPA žinyčioje jūsų lauks ramybės metas vaišinantis tradiciniu mergvakario pyragu bei pinant jaunamartės vainikėlį. Suskambus dainomis ir kanklių muzikai, prasideda išlydėjimo ceremonija – draugės ir sesės paeiliui sušukuoja jaunamartę ir karūnuoja ją gėlių vainiku. Jautriausia akimirka – garsiai ištarti nuoširdžiausi linkėjimai.

Trukmė: apie 3-4 val.

Kaina: 150 eurų šešių asmenų grupei.

Kiekvienas papildomas asmuo +30 eurų.

Vieta: Bitynas KUPA, Beržų g. 51, Bedugnė 21157, Trakų raj.

***

Kaip pasiruošti pirčiai?
Pirties kepurė
Pirties skara ar atskirų dalių maudymosi kostiumelis
.
2-3 rankšluosčiai
Pirties šlepetės, šiltos kojinės
Chalatas
Lengvi užkandžiai ir gėrimai.

Svarbu – pirties metu alkoholiniai gėrimai nevartojami.

***

Papildomos paslaugos:

VAKARIENĖ

Kadangi po pirties tikrai išalksit už 10eur/asmeniui mokestį galime pasiūlyti vakarienę (daržovinė lešių sriuba + du kibinai asmeniui). Jeigu nenorėsite šios paslaugos, tiesiog atsivežkite papildomų užkandžių ir gėrimų savo nuožiūra. Kaina 10 eurų asmeniui.

MEDAUS KORYS

Skaniausia dovana iš bityno būsimajai nuotakai – visas neatakiuotas šviežio medaus korys! Išmatavimai 12cm X 41cm. Kaina 30 eurų.

FOTOGRAFAVIMAS

Nors ir mažytė, ši šventė verta įamžinimo. Patikėkite mums fotografavimą ir tiesiog švęskite mergvakarį. Paslaugos kaina 50 eurų.

DEGUSTACIJA

Mergvakario paįvairinimui siūlome ir bityno gėrybių degustaciją „Šimtas saldumo skonių“ http://www.kupa.lt/edukacijos/edukacijos-suaugusiems-kopija/

Kaina 15 eurų/asmeniui. Renginys prailgės viena valanda.
MONIKA

Labai patiko organizatorių dėmesingumas ir šiltumas, paslaugumas. Viskas suderinta iki detalių, sakytume, net per daug, nes tik pasijuokėme, kam mes po tuos kelis rankšluosčius ėmėm, storas kojines, botus, pasidžiaugėm, kad neėmėme chalatų :) Aplinka jauki, pirtelė puiki ir autentiška. Liks geri prisiminimai. Sėkmės jums, su Dievu!

GRETA

Labai gražios nuotraukos! Ačiū, kad pasidalinote ir dar kartą ačiū už tokį puikų vakarą vakar.
O žiedelį vakar ištraukė vyriausioji nuotakos sesuo :)

Krepšelis